V tomto věku je pubertální mládež pod tlakem, aby vypadala sebevědomě a sebejistě. Přestože mladí dospělí často vědí o nebezpečí opalování, tak chtějí být opáleni, aby se přizpůsobili svému okolí.

Tento tlak vede mnoho pubertální mládeže k návštěvám solárií, kde je vystavena škodlivému UV záření, jež může být až 15krát intenzivnější, než je tomu u záření slunečního.

Je-li opálení nezbytností, pak je vhodné pubertální mládež seznámit s používáním samoopalovacích krémů. Tyto přípravky mohou nahradit přirozené opálení ze slunce bez použití nebezpečného UV záření.

Vysvětlete pubertální mládeži nutnost aplikace sunscreenů na kůži a mějte na paměti, že jejich aplikace by se měla stát každodenní rutinou. Přibalte jim proto ochranné krémy do jejich školních či sportovních tašek.

Není jednoduché přimět vaše pubertální děti k nošení klobouku s širokou krempou, nejlepším řešením je vzít je do obchodu, aby si vybraly tu pokrývku hlavy, která jim bude nejlépe vyhovovat. Nošení slunečních brýlí s UV filtrem nebývá až takový problém, ale podpořte své pubertální děti k zakoupení slunečních brýlí s účinným UV filtrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *